Strategia informatyzacji

Nie ma żadnych wątpliwości, że informatyka jest narzędziem uprawiania biznesu i opracowanie strategii informatyzacji ma takie samo uzasadnienie jak przyjęcie innych strategii funkcjonalnych, jak strategia finansowa, strategia marketingowa czy strategia obsługi klientów.

Jeżeli nie wiesz gdzie chcesz dotrzeć, nie jest ważne jaką drogę wybierzesz. Jeżeli wskażesz swój cel, część ścieżek z góry  zostanie odrzucona i zaoszczędzisz czas i pieniądze, które musiałbyś poświęcić na ich zbadanie. A im dokładniej ten cel określisz, tym oszczędności będą większe…


Historycznie informatyzacja większości organizacji wyglądała bardzo podobnie. Najpierw informatyzowano to co się da, czyli wszędzie tam, gdzie proste i dobrze zdefiniowane procesy pozwalały na osiągnięcie efektów niewielkim kosztem i przy minimalnych zmianach organizacyjnych. Później, kiedy technologia na tyle poszerzyła się możliwości, że zniknęły ograniczenia otoczenia, nastąpił etap, w którym informatyzowano to co się opłaca. Konieczne było podejmowanie wyboru i policzenie: czy nam się to opłaca. Inna sprawa,  że metodom szacowania korzyści z informatyki w istocie nadal daleko do doskonałości. W kolejnym kroku nadszedł czas na informatyzację z konieczności, bo dalej już tak działać się nie da. Z różnych stron ciągną „pielgrzymki” z petycjami i sypią się propozycje,  co koniecznie musimy usprawnić, bo jak nie, to firma przestanie działać. Niezależnie od tego,  w której fazie „informatyzacji” jest organizacja, można powiedzieć stop, i zadać pytanie: To którędy mam dalej pójść?

Nie ma żadnych wątpliwości, że informatyka jest narzędziem biznesu. Jeżeli znajdujemy uzasadnienie dla przyjęcia innych strategii, jak strategia finansowa, strategia marketingowa czy strategia obsługi klientów, to nie ma powodów, żeby pominąć informatykę.  Jeżeli wiec jeszcze nie posiadasz strategii informatyzacji dla własnej organizacji, pomożemy ją stworzyć.


Usługi doradcze w zakresie opracowania strategii informatyzacji

Audyt stanu informatyzacji organizacji:

  • przegląd aktualnie funkcjonujących rozwiązań – platformy sprzętowe i systemowe, rozwiązanie aplikacyjne,
  • ocena organizacji obsługi technicznej i administracji systemów informatycznych,
  • ocena składników infrastruktury w kontekście zdolności spełnienia wymagań biznesu
  • identyfikacja koniecznych zmian w infrastrukturze IT.
Opracowanie strategii informatyzacji:

  • ocena stanu bieżącego stosowanych w organizacji rozwiązań IT,
  • identyfikacja kluczowych kierunków biznesu wymagających wsparcia przez obszar IT,
  • przygotowanie propozycji strategicznych inicjatyw IT odpowiadających potrzebom organizacji,
  • oszacowanie nakładów finansowych niezbędnych w związku z realizacją strategii,

Strategia

W czasach dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych nikt już nie podważa roli informacji, jako kluczowego elementu koniecznego do osiągnięcia…

Proces wyboru

Zapewnimy wybór najbardziej odpowiedniego dla Twojej organizacji produktu IT oraz wybierzemy partnera wdrożeniowego gwarantującego jakość i bezpieczeństwo realizacji projektu.

Definiowanie wymagań

"..., aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa... "