Solution consulting

to propozycja budowy efektywnego systemu informacyjnego dla Twojej organizacji, poprzez integrację gotowych i sprawdzonych rozwiązań,

to stała analiza rynku oprogramowania i wybór dostawców i  aplikacji, które rzeczywiście potrafią zrealizować to, czego oczekujesz od IT,

to pomoc ze strony doświadczonych konsultantów, którzy potrafią słuchać i rozumieją Twoje potrzeby.

 

Nasza wizja

Nie wierzymy w istnienie jednego cudownego programu, które obejmie wszystkie obszary zarządzania organizacją. Takie coś w przyrodzie nie występuje. Wierzymy natomiast, że można wybrać różne aplikacje, zintegrować je ze sobą i dostarczyć jako spójny system informacyjny.

Powstało tysiące narzędzi informatycznych, tworzonych przez wybitnych specjalistów w oparciu rzetelną wiedzę i najnowszą technologię. Od dawna nie ma potrzeby wyważać drzwi już otwartych. Wystarczy znaleźć właściwe elementy układanki i złożyć je w całość.

Wiemy jak to się robi.

Sprawdzony sposób

W zależności o roli pełnionej w organizacji występują istotne różnice w sposobie pracy z systemami informatycznymi i czego innego oczekują użytkownicy od aplikacji. Zauważyliśmy to i nie zmuszamy handlowców do korzystania aplikacji przeznaczonej dla pracowników magazynu, nie namawiamy prezesów, aby korzystali z programów księgowych. Nawet dyrektor finansowy potrzebuje czegoś innego niż główny księgowy. Nasz pomysł polegał na znalezieniu aplikacji, które będą dokładnie dopasowane do potrzeb określonego stanowiska a jednocześnie posiadają trzy kluczowe cechy: swobodna i elastyczna konfiguracja, otwartość systemu, możliwości integracji - z takich aplikacji można budować prawdziwy Zintegrowany System Informacyjny

Nasz cel

make IT easy, make IT work....

Systemy informatyczne nie są dla informatyków. To bardzo ważne, aby stale mieć na uwadze ostatecznego odbiorcę, informacji czy specyficznej funkcjonalności. Naszym celem jest takie przygotowanie rozwiązania, aby przynosiło korzyść jego użytkownikom. W przeciwnym wypadku nic pozytywnego z tego nie będzie wynikało. Najlepsze rozwiązania i pomysły w IT nie sprawdzą się, jeżeli nie zostaną przyjęte przez użytkowników. Nie pomoże CRM do którego nie zostaną wprowadzone informacje. Fantastyczne i kolorowe analizy nie będą działały poprawnie na nierzetelnych danych. 

 

Doświadczenie

Technologię można poznać, funkcjonalności można się nauczyć jednak żadna szkoła nie zastąpi doświadczenia zdobytego w trakcie tysięcy godzin spędzonych na rozwiązywaniu problemów naszych klientów. Nasi konsultanci mają za sobą setki zrealizowanych projektów a wiedza tak zdobyta daje nam pewność, że zawsze znajdziemy właściwe rozwiązanie.

Obszary działalności

Solucon realizuje projekty na styku informatyki i zarządzania. Specjalizujemy się w kompleksowych wdrożeniach integrujących działania różnych obszarów przedsiębiorstwa, szczególnie z zakresu programów klasy Customer Relationship Management, Enterprise Resource Management i Business Intelligence.